Extracurricular

Din grijă pentru dezvoltarea armonioasă a personalității copilului, Paradise International School completează programul academic cu activități extracurriculare, proiecte tematice after school și cluburi. Alături de profesori de specialitate și de consilierul în dezvoltare profesională, copiii află care le sunt talentele și pasiunile, dau frâu liber creativității și descoperă cine sunt și ce le place să facă.

a) Lecţii interactive la muzee cu ocazia evenimentelor speciale
b) Vernisaje și recitaluri de pian și chitară
c) Spectacole și serbări
d) Proiect „ Cercetasii in Paradis”
e) Proiect special de stimulare a inteligentei
f) Proiect „ Reporterii Paradis”
g) Proiecte de educație antreprenorială – târguri tematice
h) Ateliere de creație
i) Excursii tematice
j) Tabere școlare
k) Concursuri lingvistice, teatru, pictură, șah, dans și matematică

REZULTATE CONCURSURI GIMNAZIU:

An școlar 2016-2017

Concurs interdisciplinar MagiaMast

Matricală Mălina – Premiul I

Ivașcu Alexandru – Menţiune

CONCURSUL DE CREATIVITATE ÎN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII ŞTEFAN PROCOPIU

Barariu Ilinca – Premiul Ştefan Procopiu

Cristescu Cezara – premiul Newton

Burac Rareș – Premiul Newton

Albu Andreia, Gherman Teodora, Ologesa Ilinca – Premiul Copernic pentru flexibilitatea gândirii știinţifice și tehnice

Ivașcu Alexandru, Matricală Mălina – Premiul Arhimede pentru spirit de observaţie și perspicacitate știinţifică

Luca Ecaterina – Premiul juriului

OLIMPIADA JUDEŢEANĂ DE MATEMATICĂ

Botez Maria Emilia – Premiul II

OLIMPIADA JUDEŢEANĂ DE LIMBA ROMANĂ

Barariu Ilinca – Premiul III

Botez Maria Emilia – Premiul III

OLIMPIADA JUDEŢEANĂ DE LIMBA ENGLEZĂ

Gherman Teodora – Premiul I (100 de puncte/100)

Cristescu Cezara Maria – Premiul II (92 de puncte/100)

Matricală Mălina – Premiul III (88.5 puncte/100)

CONCURSUL NAŢIONAL COMPER – COMUNICARE

Barariu Ilinca – Premiul II – 90 de puncte

“ARMONII PRIN TALENT ŞI EMOŢIE” – FESTIVAL JUDEŢEAN INSTRUMENTAL

Sava Ingrid Maia – Premiul I (pian)

Barariu Ilinca – Premiul III (pian)

Duet Paradis (Sava Ingrid Maia – pian și Cristescu Cezara – voce) – Premiul I

The Fikuși (band) – Premiul I

Pure Breat (band) – Premiul II

CONCURS INTERNAŢIONAL PUBLIC SPEAKING – ETAPA JUDETEANĂ

Albu Andreia – Premiul I

Burac Rareș – Premiul I

Doban David – Premiul I

Barariu Ilinca – Premiul II

Luca Ecaterina _ Premiul II

Matricală Mălina – Premiul II

Concursul de creatie literara “Basmele reginei Maria”

Creaţie literară:

– Albu Andreia, premiul I

-Botez Maria, premiul I

Artă plastică:

-Luca Ecaterina, premiul I

-Coşofreţ Luciana, premiul I

-Gherman Teodora, premiul I

Descarca PDF